Zpět na aktuality

Bezpečná budoucnost v manipulační technice

Budeme testovat první vozíky značky HELI s umělou inteligencí


Objednali jsme první vozíky značky HELI s umělou inteligencí. Ta ve vozíku dokáže například naskenovat tvář manipulanta, díky čemuž je schopna detekovat únavu řidiče. Dokáže také rozpoznat, jestli je pod vlivem nějakých látek. Naskenuje si jeho standardní výraz v obličeji, odchylky automaticky hlásí. Umí také detekovat překážky. Umělá inteligence tedy bude zvyšovat nejen efektivitu výrobních a skladových provozů, ale také jejich bezpečnost.

Umělá inteligence bude hrát v intralogistice prim. „Objednali jsme první vozíky s umělou inteligencí, budeme je testovat a začneme je nabízet na českém trhu. Půjde o vozíky s inteligentním managementem řízení. Vozíky budou připojeny on-line na internet, management skladu bude moci sledovat jejich aktuální polohu, výkony, uvidí i do historie. Bude zřejmé, kdy vozík jezdí prázdný, zda jezdí přetížený, jaké má prostoje, sledována bude i nehodovost a podobně,“ popisuje Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International.

Umělá inteligence ve vozíku umí detekovat možné překážky

Kromě toho umělá inteligence ve vozíku umí detekovat možné překážky. „Nejdříve řidiče upozorní na to, že se blíží k překážce. Když hrozí nebezpečí, dokáže vozík zpomalit a zabránit kolizi. Výhodu je také to, že lze díky systému na dálku detekovat i poruchy a řešit změny v nastavení techniky. Automatizace a umělá inteligence pomáhají zvyšovat bezpečnost, ale hlavně efektivitu provozů,“ říká Radoslav Řípa.

Flotila pod systémovou on-line kontrolou

Když je celá flotila pod systémovou on-line kontrolou, jednoduše management skladů zjistí vytíženost jednotlivých vozíků, má přehled o tom, jak jsou používány a zda jich náhodou není ve skladu zbytečně moc. „Zákazníci jsou ve velkém očekávání, co jim tato možnost, kterou představíme, přinese. Služba by totiž měla být velice levná, bez paušálů,“ uvádí Radoslav Řípa. Doplňuje, že systém sleduje, kdo je k obsluze vozíku přihlášen a je automaticky zaznamenávána veškerá práce, kterou vozík vykoná. Management firem tedy bude mít on-line přehled k dalšímu rozhodování a zvyšování efektivity.

Proč HELI

1

Největší dodavatel na Čínském trhu již 27 let

7

Sedmý největší výrobce na světě, pátý největší dodavatel VZV v České republice

60

60 let historie vývoje

150

Export do více jak 150 zemí světa

1700

1700 modelových variant

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.